יום שני, 5 בספטמבר 2011

Skype Api With C#


חזרתי!, אחרי חופשה ארוכה של לימודים ומחקרים עם רצף מאמרים חדשים, החלטתי להתחיל דווקא מ Skype כחלק מסדרת המאמרים הנוגעים להתממשקות ל Api שונים כמו FaceBook ו Picasa.
Skype חברת התקשורת מבוססת על תשתית האינטרנט הגדולה בעולם, היא נותנת מגון שירותים חינמים ושרותים בתשלום, וכמובן היא פופלרית מאוד בגלל הפשוטות שלה , התמיכה בריבוי פלטפורומות ובכלל שינתה את כללי המשחק בכל עולם הטלפוניה.

אז ברור שאין יותר מה להוסיף על Skype ומי שלא מכיר אותה כנראה חי במערה בשנים האחרונות כי אין ספק שזה מוצר הכרחי עבור כל אחד ואין מה לעשות אם זה חינם זה תופס מה שהפך את Skype לשחקן מוביל בעולם, אבל לא הכול חינם חלק מהשרותים בתשלום כמו שליחת Sms , להתקשר לטלפון חיצוני ושיחות ועידה לכן חברות רבות משתמשות בשירותים של Skype על מנת לבסס את מערך התקשורת בחברה ללא צורך במפעיל מקומי.

תחילה לא האמינו שהעסק יצליח ואפילו Skype עצמה לא הכחישה, ונקנתה ע"י Ebay בשנת 2005 ב מעל 2 מיליארד דולר אבל Ebay לא הצליחו למנף את המוצר למימדים שהם רצו בשנת 2011 נקנתה ע"י Microsoft בסכום עצום מעל ל 8 מיליארד דולר, ובהחלט הניפה את הדגל בעולם התקשורת והיום אחד השחקנים המובלים בו, ההשקעה של Microsoft ענקית אבל גם התמורה, בקנייה אחת Microsoft נהפכה לענקית תקשורת שסביר מאוד שתשלב את Skype במערכות הפעלה עתידיות.

ל Skype קיים Api אבל הוא מפוקפק, הוא לא ממש עובד כמו שצריך , אבל קיים הרבה מידע וקהילה מאוד פעילה שניתן להעזר בה, קיימים מספר דברים הכרחיים על מנת שנוכל לעבוד מול ה Api דבר ראשון יש להתקין את ה Skype על המכונה שעליה נכתוב את התוכנית, חשוב מאוד שהגרסה תהיה פחות מ 5.0 כי יש ב Api באג שמונע להתחבר אליו מרחוק בנוסף צריך את הקובץ Skype4COM.dll שניתן למצוא ברחבי הרשת.


 using SKYPE4COMLib;

 SkypeClass myskype = new SkypeClass();

בעזרת מחלקה זאת ניתן לבצע את כל הפעולות שקשורות שליחת SMS , התקשרות וניהול אנשי קשר, ובאופן כללי זה מאוד פשוט וניתן למצוא המון מידע כיצד לבצע את רוב הפעולות בסקייפ.

יש משהו שקצת מציק, כל פעם שנפעיל את התוכנית שלנו נבקש לאשר את התחברות ב Skype לכן קיימת אפשרות לאשר את התוכנית באופן אוטומטי.


Tools -> Options -> Advanced -> Manage other programs access skypeאתרי מידע:
http://forum.skype.com/index.php?showtopic=142821
http://www.codeproject.com/KB/cs/skypecontrolapicsharp.aspx
http://archive.msdn.microsoft.com/SEHE/Release/ProjectReleases.aspx?ReleaseId=1871

בהצלחה,

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה